Assassins’s Creed Odyssey Türkçe Yama

Assassins’s Creed Odyssey Türkçe Yama konumuzda AC Odyssey türkçe yama kurulumunu öğrenip oyunun hikayesine kendinizi kaptıracaksınız. Assassin’s Creed’in şimdiye kadarki en kapsamlı oyunu olan Assassin’s Creed Odyssey, Origins’in değerli bir halefidir. Ubisoft, Assassin’s Creed Origins ile ortaya çıkardığı şablonu biraz daha geliştirdi. Assassin’s Creed Odyssey, 5 Ekim 2018’de playstation4, Microsoft Windows, Xbox One, Nintendo switch gibi çeşitli konsollarda dünya çapında kullanıma sunuldu. Oyun hem eleştirmenlerden hem de oyunculardan büyük beğeni topladı. Assassin’s Creed Odyssey’den kısa bir süre sonra serinin bir sonraki bölümü olan Assassin’s Creed Valhalla yayınlandı.

Assassin’s Creed Odyssey Hikayesi ?

Assassin’s Creed Odyssey, antik Yunanistan’ın hikayesini takip ediyor. Oyunun konusu MÖ 431-422 yılları arasında geçiyor. Hikaye, Yunanistan’ın şehir devletlerinde gerçekleşen Peloponnesos savaşı olarak adlandırılan tarihi savaşın olayları etrafında toplanıyor. Oyuncular bu oyunda paralı asker gibi davranırlar. Bir oyuncu Delian Ligi veya Peloponez Ligi tarafında savaşabilir. İlki Atina’ya aitken, ikincisi Sparta liderleri tarafından kontrol ediliyor. Oyun çoğunlukla ana karakter hakkında, parçalanmış ailelerini geri kazanmaya çalışıyor. Hikaye, başrol oyuncusunun tüm ailesinin çok erken yaşta bir uçurumdan atılmasından sonra ailenin nasıl dağıldığını anlatıyor.

Assassin’s Creed Odyssey, daha önceki suikastçı oyunlarının önceki anlatılarına benzer şekilde, günümüz Yunanistan’ında peyzajını ve çevresini kapsayan bir hikayeye de sahiptir. Aristophanes, Euripides, Aspasia, Kleon, Herodotos, Phidias vb. Oyun ayrıca Ithaca, Cephalonia, Atina Agorası, Atina Odeonu, Zeus heykeli, Midilli, Naxos, Argolis, Atina, Pnyx, Mesara gibi antik şehirler ve Yunanistan’ın bazı ünlü tarihi yerlerini de içeriyor.

Nasıl Oynanır?

İki ana karakter, Aleksios ve Kassandra, Yunan paralı askerleri ve Sparta kralı I. Leonidas’ın soyundan gelenlerdir. Kral, arkasında ihtiyaç anında bıçak haline gelen ve böylece dövüşler sırasında oyuncuya özel güçler veren büyülü bir kırık mızrak bırakır. Oyun, her biri farklı amaçlara sahip, avcı, savaşçı ve ok olan üç çeşit beceri ağacı sunar. Bu ağaçların kilidi açıldığında oyunculara özel güçler verir.

Yetenek çubuğu tamamlandığında, hitbox savaş sistemi oyunculara daha fazla güç verir. Bu sistem, Origin oyunların da tanıtılana benzer, ancak Assassin’s Creed Odyssey’de daha özelleştirilmiş ve genişletilmiştir. Verilen özel güçlerden bazıları, rakipleri devirebilen ve ok yağmuru çağırabilen güçlü bir vuruştur. Assassin’s Creed Odyssey ayrıca oyuncular tarafından giyilen her farklı zırhın kendilerine farklı avantajlar sağladığı bir dişli sistemi de tanıttı. Bu silahlar ve zırhlar zaman zaman yükseltilebilir ve donatılabilir. Oyuncuya bir alanı keşfetme yeteneği veren bir kartal görüş modu da vardır.

Assassin’s Creed Odyssey’in Özellikleri

Assassin’s Creed Odyssey’in geliştiricileri, önceki serilerde olduğundan daha fazla rol oynama yönlerine odaklandı. Oyun çoklu sonlar, diyalog seçenekleri, dallanma görevleri içeriyor. Oyun, her oyuncuya ana karakter olarak Alexios veya Kassandra’yı seçme özgürlüğü verir. Bu oyunda, paralı askerlerin halk içinde insanları çalmak veya öldürmek gibi suçlar işledikleri tespit edildiğinde kötü şöhretli karakterlerin peşinden gittiklerini görebiliriz. Assassin’s Creed Odyssey son sürüm ayrıca aşağıdaki özelliklere sahiptir:

Oyuncular mevcut sayısız ana görevden herhangi birini oynamayı seçerler. Yunanistan’da herhangi bir yönde dolaşarak bu antik toprakların gizemlerini ve sırlarını açığa çıkarabilirler. Ancak, oyuncuların bu oyunda verdikleri kararlardan oynadıkları sürece sorumludurlar. Kısacası Assassin’s Creed Odyssey, sürekli değişen ve alınan her karara tepki veren Antik Yunan dünyasını deneyimlemenizi sağlıyor.

Oyuncular, önceki seride olduğu gibi bu oyunda da deniz savaşlarının gerçekleştiğini tekrar görebilirler. Tüm oyuncular, Ege denizindeki düşmanlara karşı savaşmak için Helenistik dönem savaş gemilerine ve silahlara erişebilir. Savaş sistemi, Sparta ve Atina arasındaki rekabeti temsil eder. Bu büyük ölçekli savaşlara katılırken, oyuncular paralı askerlerden yardım veya sözleşme alabilir ve kendilerini savaşlarda savaşmaya hazırlayabilirler.

Oyun, iki klan arasında yoğun bir rekabet ve dolayısıyla acımasız kavgalar ve cinayetler içeriyor. Oyuncuların olağanüstü dövüş yeteneklerini, becerilerini ve taktiklerini gösterme zamanı. Burada temsil edilen savaş, insan uygarlığı tarihindeki en ölümcül savaşlardan biri olan Peloponnesos savaşıdır. Başlangıçta, Sparta ve Atina askerleri düşmanların üzerine atlar ve bu süreçte onları öldürürler. Aynı yoğunluk deniz muharebelerinde de görülür.

Canlı, muhteşem manzaralar ve çevreyle dolu bütün bir ulusa tanık olmaya hazır olun. Oyun, Yunanistan’ın altın çağının zirvesindeki Yunanistan’ı temsil ediyor. Oyun aynı zamanda gelişen iki şehir olan Atina ve Spart’ı tam bir görkemle sunuyor ve oyuncuların Yunanistan’ın derinden saklı gerçeklerini ortaya çıkarmasına izin veriyor. Düşmanlar, arkadaşlar ve diğer şeylerle tanışırken nefesinizi kesecek beklenmedik karşılaşmalar yaşamaya hazır olun.

Öyleyse ne bekliyorsun! Yunanistan’ın kurak topraklarında unutulmaz bir yolculuğa çıkın, bu süreçte gizemlerini ve sırlarını ortaya çıkarın. Oyun sizi efsanevi bir Yunan kahramanı olan Spartalı bir paralı askerin yaşam yolculuğuna çıkarıyor. Oyuncular, Ege denizinin en uzak noktasına yelken açarak ittifaklar kurabilir ve düşmanları öldürebilir. Yolculuk boyunca, efsanevi karakterler, tarihi figürler ve yolculuğunuzu etkileyecek sayısız karakterden oluşan bir kavurucu ile karşılaşacaksınız.

Assassins’s Creed Odyssey İzlenimleri

Odyssey, zamanı MÖ 431’e geri alıyor ve oyuncuları fırtınalı Peloponez Savaşı sırasında Spartalı bir paralı asker olarak görevlendiriyor. Muazzam antik Yunan dünyasını keşfetmeye başlıyorsunuz. Dövüşmek eskisinden daha sıkı ve daha zorlu geliyor.

Assassin’s Creed Odyssey oyunu, oyunculara ana karakter seçme imkanı tanımaktadır: Alexios veya Kassandra. Oyuncular, ünlü Spartalı Savaşçı Leonidas’ın paralı askerleri ve torunları olan Alexios veya Kassandra’nın rolünü üstlenirler. Leonidas’ın kırık mızrağını devralan oyuncunun seçtiği kahramanı, onu tamir etme arayışına girerken, şeytani uygulamalarını Yunan dünyasına bulaştırmayı uman uğursuz Kosmos Kültü ile de karşılaşır. Aileleri darmadağın olan Alexios ve Kassandra, onu Sparta’nın bayrağı altında yeniden birleştirmeye ve çok geç olmadan tarikatı tahttan indirmeye çalışırlar. Hikaye kağıt üzerinde basit olsa da, Odyssey’nin ne kadar duygusal bir deneyim olduğunu görmek lazım.

Kendinden öncekiler gibi Assassin’s Creed Odyssey de üç temel oyun sütunu olan bir gizli/aksiyon oyunudur: savaş, gizlilik ve keşif. Düşmanları yenmekten yeni düşmanları keşfetmeye, görevleri tamamlamaya kadar oyun  içinde yaptığınız hemen hemen her şey size deneyim puanları verir.

Seviye atladıkça, bu puanları uzak dövüş, yakın dövüş ve gizli yeteneklere yatırabilirsiniz. Üç beceri ağacından herhangi birini karıştırıp eşleştirebildiğiniz için, oynama şekliniz gerçekten size kalmış. Gittikçe, karakterinizin görünüşünü ve performansını değiştiren bir Atina hazinesinin değerinde silah ve zırh da biriktireceksiniz.

AC Odyssey Tr Yama

Assassin’s Creed Odyssey’nin Klasik Yunan dünyasını temsili çok büyüktür – tüm Mora yarımadasını, Attika’yı ve çevresindeki adaları kapsar. Keşfedilecek 30’dan fazla eyalet ve ada ile, yolculuğunuza başlamak ilk başta göz korkutucu olabilir, ancak arazinin düzenine hızla ayak uydurursunuz. Yeni uygulanan diyalog seçenekleriyle hikayenin gidişatını değiştiriyorsunuz. Kiminle savaşacağınıza ve kiminle romantizm kuracağınıza ve kime soğuk omuz vereceğinize siz karar veriyorsunuz. Rol yapma, yine The Witcher 3 gibi bir şeyde olduğu kadar derinlemesine olmasa da, bunun kendi benzersiz maceranız olduğunu hissettirmek için fazlasıyla yeterli.

Odyssey’nin hikayesi, çoğu Assassin’s Creed oyunundan daha başarılı. Parçalanmış bir ailenin çalkantılı tarihine odaklanan daha çok kişisel bir hikaye. Büyük bir savaşın merkezinde gizemli bir tarikat ve asla beklemeyeceğiniz bir kötü adam var. Animusla ilgili kısa anlar vardır, ancak bunlar çoğunlukla savurgan deneyimlerdir. Günümüz hikayesi seri boyunca karışık olduğundan, Assassin’s Creed onu tamamen atsaydı daha kolay sindirilebilir olurdu.

Diyalog ağaçlarının tanıtılması, karakterlerle belirli etkileşimler yoluyla hikayenin gidişatını değiştirme gücü verir. Örneğin, oyunda merhametli olmak ve birinin hayatını kurtarmak ya da sadece onu öldürmek arasında karar vermeniz gereken anlar vardır.

Bu oyunda gerçekten yapacak çok şey var: sizi meşgul edecek yığınlarca yan görevler, efsanevi hayvan avları ve keşfedilecek gizli odalar. Bazı ortamların birbirine çok benzemesine rağmen, Odyssey’in grafik olarak ne kadar nefes kesici olduğu inkar edilemez. Assassin’s Creed oyunlarında etrafta gizlice dolaşmak oyunun büyük bir parçasıdır. Keşfedilecek o kadar çok muhteşem manzara, tırmanılacak o kadar çok büyük heykel ve dağ var ki, Assassin’s Creed Odyssey’i keşfederken kendinizden geçebilirsiniz.

Assassins’s Creed Odyssey Türkçe Yama İndir

Bazı çevirmenlerin emeğiyle üretilen yama dosyasıyla Assassin’s Creed Odyssey’i Türkçe oynayabilirsiniz. Assassin’s Creed Odyssey’yi kendi dilinde çözmek güç gelebilir. Yama dosyası sayesinde oyun esnasında geçmekte olan diyaloğu anlamakta zorluk yaşamayacaksınız. Aşağıdaki linklerde Assassin’s Creed Odyssey Türkçe Yama İndir kısmındaki rar içerisinde yer alan dosyayı yükleyerek ve sonrasında bilgisayarınızda açarak oyunu Türkçe oynayabilirsiniz.

Alternatif 1

https://disk.yandex.com.tr/d/M_1zT6ATD-Zssg

Alternatif 2

https://turbobit.net/knyqs2k09vnz.html?short_domain=turb.cc

Alternatif 3

https://drive.google.com/file/d/1nQhk3Y4Kwj8HdCDN6-W_EHQ6jWRWekMM/view?usp=sharing

Alternatif 4

https://dosyaindir.wboo.net/Assassins-Creed-Odyssey.asp?id=130

Assassins’s Creed Odyssey Nasıl Kurulur

Assassins’s Creed Odyssey kurulum için aşağıdaki adrese girin

https://uploadbeast.com/5EY/Assassins.Creed.Odyssey(GamingBeasts.com).zip

 

  1. Assassin’s Creed Odyssey İndir’e tıklayın
  2. Dosyayı indirin, ardından oyunu kurabileceksiniz
  3. Kurulumu Tamamladıktan Sonra Assassin’s Creed Odyssey PC’nin Keyfini Ücretsiz Olarak Çıkarabilirsiniz.

 

Assassin’s Creed Odyssey – Minimum Sistem Gereksinimi

İşlemci: AMD FX 6300 @ 3.8 GHz, Ryzen 3 – 1200, Intel Core i5 2400 @ 3.1 GHz

RAM: 8 GB

İşletim Sistemi: Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (yalnızca 64 bit sürümleri)

Video Kartı: AMD Radeon R9 285 veya NVIDIA GeForce GTX 660 (Shader Model 5.0 ile 2GB VRAM)

Gerekli Disk Alanı: 46GB kullanılabilir sabit disk alanı

Özel Video Ram’ı: 2048 MB

 

Assassin’s Creed Odyssey – Önerilen Sistem Gereksinimi

İşlemci: AMD FX-8350 @ 4.0 GHz, Ryzen 5 – 1400, Intel Core i7-3770 @ 3.5 GHz

RAM: 8 GB

İşletim Sistemi: Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (yalnızca 64 bit sürümleri)

Video Kartı: AMD Radeon R9 290 veya NVIDIA GeForce GTX 970 (Shader Model 5.0 ile 4GB VRAM veya üzeri) veya daha iyisi

Gerekli Disk Alanı: 46 GB kullanılabilir sabit disk alanı

Özel Video Ram’ı: 4096 MB

 

Oyun almaya değer mi?

Eleştirmenler bir oyunu neredeyse 10 üzerinden 9,5 olarak değerlendirir. Assassin’s Creed’in değerlendirilmesi gerekiyorsa, biri 10 üzerinden 8 veya 9 olarak değerlendirir. Harika, nefes kesici bir oyundur. Savaş oyunu mekaniği övgüye değer. Assassin’s Creed serisini seven biriyseniz bu oyun aklınızı başınızdan alacak.

Assassins’s Creed Valhalla Türkçe Yama ve Kurulum Son Sürüm

 

Assassin’s Creed Odyssey ücretsiz olarak indirilebilir mi?

Ubisoft, oyunun PC, Xbox One, PS4, vb. çeşitli platformlarda ücretsiz olarak indirilebileceğini açıkladı. Oyunu PC veya PS4’te oynamayı düşünüyorsanız, oyunu çıkmadan önce ön yükleyebilirsiniz. Ancak, Xbox one’da oynamayı planlıyorsanız, oyunun ücretsiz deneme sürümünün keyfini çıkarmak için canlı altın aboneliğine sahip olmanız gerekir.

 

Alexios veya Kassandra’yı seçmeniz önemli mi?

Karakter içeriği söz konusu olduğunda, Alexios ve Kassandra aynıdır. Aynı özellikleri, becerileri ve yetenekleri sergilerler. Ayrıca aynı çalışma hızına ve diğer her şeye sahipler. Yani ikisinden birini seçmeniz önemli değil.

 

Assassin’s Creed Odyssey çok oyunculu bir oyun mu?

Assassin’s Creed Odyssey tamamen tek oyunculu bir oyundur. Oyuncuların bir takım oluşturup birlikte oynamasının hiçbir yolu yok. AC: Odyssey’de işbirliği kapsamı yoktur.

Oyla post
Ferdi Yıldız

Ferdi Yıldız

2020 yılının ilk aylarında açmış olduğumuz teknodiyari.com internet sitesinde Vodafone, Turkcell, Türk Telekom ve Bimcell operatörlerin abonelerine sunduğu hediye internet, dakika ve SMS gibi kampanyaları bulabilirsiniz. Siteye eklenen tüm konuları titizlikle kontrolleri tamamladıktan sonra eklenmektedir. İlgili konularda herhangi bir hile veya aldatmaca gibi yanlış kampanyalar yer almamaktadır.
Yorum yapın