Türkçe Yama

Horizon Zero Dawn Türkçe Yama ve Kurulum Son Sürüm

 

Horizon Zero Dawn Türkçe Yama, Guerrilla tarafından geliştirilen ve Sony Interactive Entertainment Europe tarafından yayınlanan aksiyon-macera oyunudur. Guerrilla Games’in yeni Açık Dünya Aksiyon- RPG’si sizden devasa bir haritayı keşfetmenizi, birçok eşya ve eseri toplamanızı veya özel becerilerde değerli deneyim puanları harcamanızı isteyecek devasa bir oyundur. Horizon’da hedeflerinize ulaşmak için ne kadar çok zaman harcarsanız, o kadar çok ödüllendirileceksiniz. Çoğu zaman, belirli bir noktaya veya öğeye ulaşmak için makinelerle dolu tüm alanları geçmeniz gerekecektir.

Horizon Zero Dawn Hakkında

Canlı ve bereketli bir kıyamet sonrası açık dünyada, devasa mekanik yaratıklar, insanlığın elinden çekip aldıkları topraklarda dolaşıyor. Devlerin ormanları, yükselen dağ sıraları ve kayıp bir uygarlığın uzak kalıntıları arasında hayatta kalan bir avuç avcı-toplayıcı kabile. Böylece makineler çok güçlü hale geldi. Hayatta kalmak ve kabilesini makinelerden, onların düşmanlığından ve ham gücünden korumak için hızına, kurnazlığına ve çevikliğine güvenen yetenekli bir avcı olan Aloy olarak oynuyorsunuz. Her şeye rağmen, unutulmuş bir uygarlığın sırlarını, geride bırakılan eski eserleri ve gezegenin ve insan yaşamının kaderini belirleyecek ileri teknolojileri ortaya çıkarmak için büyüleyici ve hareketli bir yolculuğa çıkmalısınız.

Horizon Zero Dawn, PS4’e özel bir oyundur. Yemyeşil bir kıyamet sonrası açık dünyada gerçekleşir. Oyunun karakteri Aloy, erkekler arasında barışı yeniden sağlamayı amaçlayan bir kadını temsil ediyor. İnsanlıktan alınan topraklara hükmeden devasa mekanik yaratıklarla savaşır. Aloy, çevikliği ve hızıyla sevdiklerini bu tehditten korumaya çalışır. Oyuncu, macerası sırasında becerilerini kendi başına veya silahları veya zırhlarıyla artırabilir. Bir bilim kurgu evrenine rağmen oyun gerçekçidir. Dövüşler sırasında şiddet mevcuttur ve iyi bir çevre bilgisi oyuncunun oyunda çok daha kolay ilerlemesini sağlayacaktır. Ayrıca sızma aşamaları mevcuttur, bu nedenle oyun karmaşıktır. Zor bir oyun ve 16 yaşından büyükler için daha uygun.

Horizon Zero Dawn mükemmel kalitede grafiklere sahip bir oyun sunuyor. Ardından karakterlerin oldukça gerçekçi bir şekilde sunulduğuna dikkat edilmelidir. Hikayenin arka planının yol açtığı ürkütücü evrene rağmen, oyun ortamı güzelliğini koruyor. Merkezde, popüler kültürün tüm ünlü karakterlerinin tüm kahramanlık özelliklerini bir araya getiriyor gibi görünen kahramanı Aloy’u buluyoruz. Kararlı, açık sözlü ve geçmişinden gelen deneyimler açısından zengin olan bu karakter, cesur ve çok hırslı olmaya devam ediyor. Senaryo yazarları ayrıca tutarlı kalan ve olası geleceği gösteren benzersiz bir evreni şekillendirmek için hikayede drama ve kahramanlığı birleştirmeye karar verdiler.

Bu aktiviteler ve bu oldukça uzun oyun süresi nedeniyle oyun size sıkılmak veya boş durmak için zaman vermiyor. Sonuna kadar oyuncunun tutarlı bir dünya inşa etmesi ve onu doğrulukla doldurması gerekecek. Aynı zamanda zevkle dolaşmayı da bilmek zorunda kalacaktır. Horizon Zero Dawn tarafından sunulan oyunun gücü, sürekli olarak sloganı hatırlatan, ele alınması çok hoş bir başlık ile şaşırtıcı olmaya devam ediyor.

Dünya Artık Bizim Değil

Aloy’un efsanevi arayışını takip edin ve korkunç makinelerin egemen olduğu bir dünyanın gizemlerini çözün.

Kabilesi tarafından reddedilen Aloy, geçmişini ve kaderini keşfetmek ve bir felaketi durdurmak için savaşır.

Makinelere ve rakip kabilelere karşı taktik saldırılar yapın ve vahşi hayvanlar ve tehlikelerle dolu bir dünyayı keşfedin.

Horizon Zero Dawn Oyun Taktikleri

Horizon Zero Dawn birden fazla ödül kazanan bir aksiyon oyunudur. PC’de yayınlanan Complete Edition’da yeni diyarlar, yetenekler, silahlar ve makineler içeren dev genişletme paketi The Frozen Wilds bulunur.

Kendinizi hırpalamak yerine, kendinize doğru soruları sorarak mekanları bulun, ortamları tarayın. Saklanabileceğim alanlar var mı? Nerede pusu kurabilir ve tuzak kurabilirim? Neyle uğraşıyorum? Yeterli kaynağım var mı, cephane? İyi donanımlı mıyım?

Odağı Kullan

Odak tamamen oyunun mekaniğinin bir parçasıdır, bu yüzden kullanmaktan çekinmeyin. Bu küçük çok işlevli alet, düzenli olarak size çok yardımcı olacaktır.

Giyin!

Kıyafetleri değiştirin. Horizon Zero Dawn oyunu içerisinde her kıyafet belirli bir kullanım için vardır. Göğüs göğüse bir dövüş aşamasına giriyorsunuz, bunun için bir kıyafet var. Kıyafetler ayrıca Aloy’un görünümünü değiştirir ve üç kategoriye ayrılır: hafif, orta ve ağır. Zırh ne kadar ağırsa, belirli efektleri artırmak için üzerine o kadar çok eser takabilirsiniz. Ne yazık ki, baş süsleri karakterin biraz sınıf kaybetmesine neden oluyor.

Horizon’da her kaynak belirli bir çantada saklanır. Sıradan okların titremesi, ateş, buz, yıldırım, delici… Ve aynısı bombalar, kablolar, iksirler vb. Her malzemenin kendi çantası vardır. Craft menüsünden Aloy’un taşıyabileceği eşyaların kapasitesini artırmak için gereken kaynaklara erkenden göz atın.

Çok zorlu dövüşler

Horizon Zero Dawn’da savaş kolay görünüyor, ancak belirli gereksinimler gerektiriyor. Gerçekten de, makinenin insana yönelik belirli bir fagositozu tutmak isteme gerçeği, söz konusu oyunda korunur. Bu gerçek, -neyse ki- kusurların her birine sahip olan ürkütücü yaratıklardan oluşan çeşitli hayvanlardan beslenen çeşitli karşılaşmalarda iyi bir şekilde gösterilmiştir. Onlarla ustalıkla savaşmayı bilmek, bu nedenle hayatta kalmanın güvencesi ve arayışın devamıdır.

İyi çalışılmış savaş stratejilerini benimseyin

Görünüşe bakılırsa, Aloy’un yayı, ana silahı, oklar rakibinde zayıf bir noktaya vurmazsa yeterince hasar vermiyor. Bu nedenle, yalnızca sırayla öldürülme riski olan hassas bölgeleri hedef almak için kendini eğitmelidir.

Horizon Zero Dawn Kurulum

Horizon Zero Dawn kurulum için sırayla şu işlemleri yapmalısınız:

  • PlayStation Store’a gidin
  • “Horizon Zero Dawn: Complete Edition” oyununu arayın
  • “Kütüphaneye Ekle” ye tıklayın
  • Oyunu İndirin.

Böylece Horizon Zero Dawn yükleme işlemi tamamlanmış olur.

PS4 Oyununun Keyfini Daha İyi Çıkarmak İçin

Horizon Zero Dawn oyununun PC’de kullanıma sunulmasıyla birlikte yayıncı, Steam sayfasını video oyununun keyfini daha iyi çıkarmak için gerekli yapılandırmaları içerecek şekilde güncellemeyi kabul etti. Aloy’un maceralarının tadını çıkarmak için, sekizinci nesil konsollar ömrünün sonunda bile olsa, neyse ki bir savaş silahına ihtiyacınız olmayacak.

Önerilen yapılandırma için tek ihtiyacınız olan modern bir oyun bilgisayarı ve sabit sürücüde gerekli olan ve neredeyse 100 GB olan depolama alanı. Horizon Zero Dawn’ın PC versiyonu için minimum sistem gereksinimleri şu şekilde:

  • Windows 10 işletim sistemi,
  • Intel Core i5-2500k veya AMD FX 6300 işlemci,
  • 8GB RAM,
  • Geforce GTX 780 3 GB veya AMD Radeon R 9 290 4 GB grafik kartı,
  • DirectX sürüm 12,
  • Sabit diskte 100 GB boş alan.

Unutulmamalıdır ki Intel Core i7-4770K veya AMD Ryzen 5 1500X işlemci önerilir. Ekran kartı olarak Nvidia GeForce GTX 1060 veya AMD Radeon RX 580 tercih edilmelidir. Bellek için 16 GB RAM önerilir. Bu yapılandırmaların dışındaki hiçbir konfigürasyon, beklenen performans türünü en iyi şekilde tanımlamaz.

İlginizi Çekebilir

Assassins’s Creed Valhalla Türkçe Yama

Horizon Zero Dawn Türkçe Yama İndir

Horizon Zero Dawn’ı kendi dilinde çözmek güç gelebilir. Yama dosyası sayesinde oyun esnasında geçmekte olan diyaloğu anlamakta zorluk çekmeyeceksiniz. Aşağıdaki linklerde Horizon Zero Dawn Türkçe Yama İndir kısmındaki rar içerisinde yer alan dosyayı yükleyerek ve sonrasında bilgisayarınızda açarak oyunu Türkçe oynayabilirsiniz.

Alternatif 1

https://www.7-zip.org/a/7z2107-x64.exe

Alternatif 2

https://turbobit.net/pki6gziikrsl.html

Alternatif 3

https://disk.yandex.com.tr/d/60IEqhlMCs1lpQ

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu