Reklam
Teknoloji

İphone Geçici Kayıt Nasıl Yapılır (2 Ay Uzatma)

İphone Geçici Kayıt başlıklı içeriğimizde yurtdışından satın almış olduğunuz İphone telefonlarınıza ücretsiz geçici kayıt yapmayı öğrenmiş olacaksınız. Cep telefonları, akıllı telefonlar ve tabletlerin de bir kimliği vardır. Buna İngilizce Uluslararası Mobil Ekipman Kimliği’nden türetilen bir kısaltma olan IMEI Kodu denir. IMEI, puk kodundan farklı ve abone olunan kişiden bağımsız bir koddur.

İlk cep telefonu cihazlarının ortaya çıkmasıyla tanıtılan IMEI, her terminal için benzersiz olan 15 basamaklı bir sayısal koddur. Kısa çizgilerle dört farklı bölüme ayrılmıştır. IMEI, her bakımdan bir elektronik kimlik kartıdır.

2004’ten beri IMEI, AA-BBBBBB-CCCCCC-D biçimindedir. A ve B’yi içeren bölümler, Tip Tahsis Kodu (TAC) olarak bilinir ve akıllı telefonun veya tabletin üreticisini ve modelini tanımlar. Bazı modellerde birden fazla TAC bulunur. Örneğin, iPhone 5C’de beş taneye kadar vardır. Altı basamaklı C, cihazın seri numarasını temsil eder ve üretici tarafından tanımlanır. D, bu belgede belirtilen yönergelere uygunluğu garanti eden bir kontrol basamağıdır.

IMEI nedir?

IMEI, cihazın telefon ağı tarafından tanımlanmasına izin verir. Tek bir cihazla ilişkilendirilir ve aynı kullanıcıya ait olsa bile kopyalanamaz veya diğer terminallerden devralınamaz. Bazı durumlarda, aslında, İngilizce Uluslararası Mobil Abone Kimliği’nden türetilen bir kısaltma olan IMSI kodu ile karıştırılma eğilimindedir; bu, bunun yerine, ağı referans yöneticisi ile kullanmak için gerekli olan SIM kartın kimlik kartıdır.

Minecraft Premium Hesaplar Bedava (Güncel)

IMEI Nerede Bulunur?

iPhone IMEI kodu telefon paketinde, genellikle kutuyu attıktan sonra saklanması gereken bir etikette ve terminalin kendisinde gösterilir. 15 haneli kod aslında cihazın gövdesinde bulunur, genellikle pilin altında veya SIM arabası içinde bulunur. Ayrıca IMEI kodu, terminalin firmware’inde yazılıdır ve en azından deneyimsiz kullanıcılar tarafından hemen fark edilir. Bu konudaki yasal düzenlemelere aykırı olmaksızın silinemez ve istenildiği zaman bulunması için bir yol sunar.

Cihaz ambalajına ek olarak telefona *#06# yazarak IMEI kodunu öğrenebilirsiniz. Numara hemen ekranda görünecektir. Ayrıca, bir iOS cihazında bu, Ayarlar> Genel> Hakkında’ya dokunarak elde edilebilirken, Android’de genellikle Ayarlar> Hakkında> Durum altında bulunur. Cihazınızın pili çıkarılabilirse, IMEI genellikle hemen altındadır.

IMEI Kodu Ne İşe Yarar?

Ana amaç, arabaların şasi numarasında olduğu gibi, piyasadaki her cihaz için benzersiz bir kimlik sağlamaktır. IMEI, SIM numarasından tamamen ayrıdır ve değiştirilemez. Bir hücresel ağa bağlanırken, operatörünüz hizmeti etkinleştirmek için her ikisini de alır. Bu nedenle SIM numarası aboneliği tanımlarken IMEI yalnızca cihaz verilerini sağlar.

Cep Telefonum Çalındı, Ne Yapmalıyım?

Akıllı telefonunuz veya tabletiniz çalınırsa, IMEI’yi hemen bloke edecek (ve bunu diğer operatörlere iletecek) telefon operatörüyle iletişime geçerek başkaları tarafından şebekeye bağlanmak için kullanılmasını önleyebilirsiniz. Bir cihazın IMEI’sini değiştirmek yasa dışı olsa da, hırsızlar bunu çalınan diğer cihazlara uygulamak ve onları tekrar kullanılabilir hale getirmek için yapar. Kötü sürprizlerle karşılaşmamak için, hiç kimseyle, en azından internette paylaşmamanın iyi bir fikir olduğu açıktır.

İphone Geçici Kayıt
İphone Geçici Kayıt

İphone Geçici Kayıt İşlemi

iPhone serisinin akıllı telefonları, piyasadaki tüm telefonlar arasında neredeyse en popüler ve beklenenler arasında yer alıyor. Kaliteli arayüz, kullanıcı dostu özellikler ve hızlı hız, onları birçok kişi için favori haline getirdi.

iPhone, Apple tarafından geliştirilen bir akıllı telefon serisidir. IOS işletim sistemi bazında çalışırlar. İlk iPhone 29 Haziran 2007’de piyasaya sürüldü. Steve Jobs, Apple cihazlarındaki “i” harfinin “İnternet” kelimesinin kısaltması olduğunu ve bireysel, eğitici, bilgilendirici ve ilham verici anlamına geldiğini söyledi.

Arayüz, kullanıcı etkileşimi öğeleri, dokunuşlar ve hareketler kullanılarak dokunmatik ekran kontrolü temelinde oluşturulmuştur. Kontrolün kendisi, çoklu dokunma hareketleri ve kaydırmalar kullanılarak IOS işletim sisteminde uygulanmaktadır. Şirket, her yıl yeni bir iPhone modeli ve IOS sürümünde bir güncelleme yayınlayarak yeni özellikler ekleyerek, cihazların yeteneklerini genişleterek ve diğer iyileştirmeleri yayınlar.

Türkiye’de iPhone, yurtdışından en fazla getirilen telefondur. Ülkemde iPhone telefon fiyatları çok yüksek olduğundan vatandaşların çoğu, ülke dışından iPhone getirmektedir. Böylece iPhone geçici kayıt işlemi konusu gündeme gelmeye başlamıştır. Yurt dışından getirilen cihazların IMEI kaydı bulunmadan kullanım izni 4 aydır. Bu süre sayısı dolduğunda hat kullanılamamaktadır. iPhone geçici kayıt işlemi bu sorunu çözmektedir. Sunulan IMEI süresi uzatma hizmeti ile yurt dışından getirilen cihazı istediğiniz kadar, sorunsuz olarak kullanma imkanı bulabilirsiniz.

Çok sayıda firma tarafından yasal ve hukuki bir şekilde iphone geçici kayıt işlemi yapılmaktadır. İşlem sonunda hat, 48 saat içinde açılmaktadır.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu