Teknoloji

Minecraft Köylü Meslekleri ve Köylülere Meslek Edindirmek

Minecraft Köylü Meslekleri konumuzda sizlere  köylü meslekleri ve nasıl meslek edinecekleri hakkında bilgiler verdik. Minecraft köylüleri, oyunda ziyaret ettiğiniz köylerde bulabileceğiniz huzurlu karakterlerdir. Onlarla ticaret yaparak çeşitli ilginç malzemeler ve eşyalar elde edebilirsiniz. İşte bu köylüler hakkında bilmeniz gereken her şey, mesleklerini nasıl öğreneceğiniz, onlarla ne gibi işlemler yapabileceğiniz ve çok daha fazlası.

Minecraft Köylüler

Minecraft’taki köylüler, oyunun otlaklarında, tundralarında, çöllerinde, taygalarında ve savana biyomlarında bulunan köylerde ortaya çıkan pasif çetelerdir. Bir köylü, barışçıl bir karakterdir. Giysileri, sahip oldukları mesleğe veya göründükleri biyoma göre değişir. Minecraft’ta köylüler birbirleriyle etkileşime girer, çoğalır, esnaflık yapar ve köylerde ticari faaliyet yürütürler. Oyuncular, oyun içi para birimi olarak zümrüt kullanarak köylülerle ticaret yapabilirler. Bu çeteler barışçıl yaratıklardır ve oyundaki tüm köylerde bulunabilir. Köylüler, oyuncularla ticaret yapmak için kullanılabilecek köylerde bulunan insansı yaratıklardır. Çeşitli meslekleri ve buna göre ticaret yapacakları eşyaları vardır.

Doğal Nesil

Minecraft’ta köylüler, oyuncunun isteğiyle, doğal nesille veya bir zombiden iyileşerek çeşitli şekillerde ortaya çıkabilir. Köylüler, Plains, Snowy Tundra, Savannah, Desert, Taiga ve Snowy Taiga gibi çeşitli biyomlarda ortaya çıkan Köy Evlerinde doğal olarak doğarlar. Köylüler ayrıca iglo bodrumlarında yumurtlarlar. Köyün oluşturulduğu biyoma bağlı olarak, köylüler görünüşlerini değiştirirler: örneğin bir çöl köylüsü, bir tayga köylüsü ile aynı temel kıyafetlere sahip olmayacaktır.

Minecraft Premium Hesaplar Bedava 2022 (Güncel)

İyileştirme

Zombi köylüler, Zayıflık etkisine sahip olduklarında (bir oyuncu veya cadı tarafından atılabilir bir Zayıflık iksiri kullanıldığında veya bir zayıflık okuyla vurulduğunda uygulanabilir) üzerlerinde altın bir elma kullanılarak iyileştirilebilir (köylülere geri döndürülebilir). Başarılı olursa bir tıslama sesi duyulacak ve zombi köylü titremeye başlayacaktır. Dönüşüm 2 ila 5 dakika arasında sürer, bu süre zarfında zombi köylü hala saldırabilir ve güneş ışığından korunmalıdır. İyileşme aşamasında, zombi köylü, normal zorlukta Kuvvet I etkisini veya zorda Kuvvet II etkisini alır. Bu da zombiyi izole etmeyi önemli kılar.

Zombi köylü herhangi bir zırh, silah veya alet giyiyorsa, tekrar köylü olduğunda bu eşyalar kaybolacaktır. İyileşme sürecinde zombi-köylü diğer zombilerden uzak tutulmalıdır çünkü iyileştirme tamamlandıktan sonra ona saldırabileceklerdir. Bebek köylüleri koca kafalarından tanırız.

Dönüşüm, zombi-köylü merkezli 9×9×9 bir küpte, zombi köylünün etrafına 14 adede kadar demir çubuk ve/veya yatak yerleştirilerek hızlandırılabilir. Teorik olarak bu etki dönüşüm süresini 15’e bölebilir, pratikte dönüşümü ortalama %4,2 veya 10 saniye hızlandırır.

İyileştikten sonra, doğal olarak ortaya çıkan eski zombi köylüler, kendilerine rastgele atanan mesleği sürdürmezler. Hatta mesleksiz kalarak bir görev bloğu arayabilirler, hatta “köy salağı” haline gelebilirler. İyileştikten sonra, dönüştürülmüş köylüler mesleklerini korurlar ve onları iyileştiren oyuncuya teklifler ve indirimler sunarlar.

Minecraft Köylülerin Yaptığı İşler

Tıpkı insanlar gibi, Minecraft’taki köylüler de tüm yaşamları boyunca işlerini yapmaktan mutlu olurlar. Her köylü, ticaret arayüzünün üst kısmındaki unvanın yanı sıra kıyafetleriyle tanımlanabilen bir mesleğe sahip olabilir. Bir köylü, bir görev bloğu talep ederek mesleğini seçebilir. Çiftçiler ekin eker ve kütüphaneciler rafları inceleyebilir.

Bir görev bloğu, ancak daha önce başka bir köylü tarafından talep edilmemişse ve en az bir yataklı bir köyün sınırları içindeyse talep edilebilir. Görev blokları silinirse meslek değiştirirler veya mesleksiz kalırlar, ancak yalnızca oyuncu daha önce köylü ile ticaret yapmamışsa. Aksi takdirde mesleğini sürdürür ve işyerini sadece mesleğine uygun bloklar için değiştirir. Bu, oyuncunun köylü ile bir kez ticaret yaptığı andan itibaren mesleğini sonsuza kadar sürdüreceği anlamına gelir.

Köyün Aptalları ve Bebek Köylüler meslek değiştiremezler. Acemi köylüler mesleğini kaybedebilmektedir ve mesleksiz köylü olabilirler. Meslek sahibi olmayan yetişkinler, aktif olarak sahipsiz bir görev bloğu arayacak ve ilgili mesleğe sahip olacaktır.

Minecraft Köylü Meslekleri

Her köylü kendini bir mesleğe adayacak ve hangi mesleği icra ettiğini giyiminden anlayabiliriz. Ticaret arayüzünü okursak da görebiliriz. Köylü, iş başvurusunda bulunarak mesleğini seçebilir. Günlük rutinleri iş, dedikodu veya dedikodu, diğer köylülerle tanışma ve uyuma şeklinde bölünmüştür.

Köylülerin ticaret faaliyeti, oyuncunun ihtiyaç duyduğu çeşitli eşyaları, oyun para birimini, özellikle zümrütleri değiştirerek elde etmesine olanak tanır, ancak işlemler altın için de yapılabilir. Zümrütler oyunda çok değerli bir kaynaktır ve dağ biyomunda bireysel damarlarda bulunabilir.

Giyim türüne bağlı olarak, her köylü şu veya bu mesleğe sahip olacaktır. Hangisi olduğunu öğrenmek için, taktığı aksesuarlara bakabilir ve/veya her durumda ne tür bir ticaret yaptığını öğrenmek için onunla etkileşim kurabilirsiniz (ticaret yaparken menünün sağ üst köşesinde belirtilir). Tüm bu türler arasında şunlar bulunur:

Okçu : Bir yay ve biraz ok istiyorsanız, bu satıcıyı arayın.

Sanatçı : Boya veya renkli ahşap almak istiyorsanız bu köylü tam size göre.

Zırhçı : Zincir posta veya zırh satın almak istiyorsanız bir zırhçıyı ziyaret edin.

Mason : Özel ve değiştirilmiş bloklar sağlar.

Kütüphaneci : Büyülü kitaplar ve hayvan ad etiketleri satar.

Kasap : Et satın alabilir veya para birimi olarak kullanmak üzere zümrüt alabilirsiniz.

Haritacı : Onlarla ticaret yaparak afiş için kartlar ve tasarımlar elde edin.

Rahip : Büyüler veya iksir şişeleri gibi sihirli eşyalar elde etmek için.

Çiftçi : Mahsul yetiştirmek ve malzeme elde etmek için size yiyecek ve tohumlar sağlar.

Demirci : Zümrüt karşılığında çeşitli silahlar yapar ve satar.

Angler : Hem balık hem de yüksek kaliteli büyülü olta satar.

Kürkçü : Bu köylü kürk ve eyer satar.

İşsiz: İşsiz ve sade giyimli köylüler de var.

14 farklı köylü türü ve 12 meslek vardır. Her meslek, çeşitli değiş tokuş türlerine izin verir.

 

Mesleksiz köylüler

Mesleği olmayan bir köylünün size sunacağı takas olmaz.

Çiftçi

Meyve, sebze, buğday ve yumurta ürünlerinize karşı işlenmiş yiyecekler sunar.

Silah ustası

Demir zırh, zincir posta ve elmaslar sunar.

Kasap

Her türlü pişmiş et sunar, çiğ ister.

Haritacı

Özellikle kartlar ve afişler sunar. Özellikle kağıt gerektirir.

Rahip

Özellikle ender inciler, deneyim şişeleri ve Lapis sunar. Özellikle çürümüş et için talepte bulunun.

Flecher

Çeşitli türlerde oklar, yaylar ve büyülü tatar yayları sunar. Özellikle sopa, çakmaktaşı ve tüy ister.

Tabakhane

Diğerlerinin yanı sıra deri zırh ve eyer sunar. Özellikle deri, çakmaktaşı ve tavşan derisi ister.

Kitapçı

Özellikle kütüphaneler ve büyülü kitaplar sunar. Özellikle kağıt ve kitap ister.

Taşçı

Özellikle renkler sunar. Özellikle kil veya taş ister.

Köy salağı

Hiçbir şey sunmaz

Çoban

yataklar, renkli yünler ve tablolar sunmaktadır. Yün ve boya ister.

Alet ustası

Özellikle, başta kömür, demir ve çakmaktaşı gerektiren aletler sunar.

Silah ustası

Özellikle kömür, demir, çakmaktaşı veya elmas için silahlar sunar.

Günahkar

Özellikle teller, kömür, balık veya teknelere karşı özellikle büyülü oltalar ve kamp ateşleri sunar.

 

Minecraft’ta Köylü Meslekleri İçin Ticaret Dereceleri

Minecraft’ta köylü meslekleri arasında kazanılan deneyime bağlı olarak elde edilen farklı dereceler vardır. Ne kadar çok deneyim biriktirirlerse, o kadar çok ticari faaliyet yürütme konusunda daha yetenekli olurlar.

Taş Rozeti : Bu oyundaki en düşük deneyim seviyesidir, Çaylaklar.

Demir Rozeti : Bu, biraz deneyim kazanmış çırakların rütbesidir.

Altın Rozet : Bu derece, mesleklerinde veya ticaretinde yetenekli köylüler içindir.

Zümrüt Rozeti : Mesleğinde uzmanlara verilen puandır.

Elmas rozet : Mesleğe adanmış ustaların diplomasıdır.

Minecraft Köylü İşleri Nasıl Değiştirilir

Belirli bir mesleğe sahip belirli bir köylü tipi arıyorsanız, ancak onu bulmakta zorlanıyorsanız, mesleğini değiştirmenin bir yolu var. Bunun için iş istasyonlarını yok etmeniz ve her durumda istediğiniz bloğu inşa etmeniz gerekiyor, böylece başka bir meslek aradıklarında ve artık olağan araçlarına sahip olmadıklarında, sizi ilgilendiren bloğu bulsunlar. Örneğin, bir silah ustasının üzerinde çalıştığı yüksek fırını yok edip yanına bir namlu koyarsanız, o hızla bir balıkçı olacaktır.

Örneğin, çiftçileri değiştirmek istiyorsanız, onların kullandığı Composter bloğunu yok edin. Dikkatli olun, Minecraft’ta Nitwits’in mesleğini değiştirmek mümkün değildir ve bazen bir bloğu kırmak köylüleri düşmana dönüştürebilir. Bunu önlemek için 48 blok içinde başka bir boş çalışma bloğu olduğundan emin olun. Bu köylüleri cezbedecek ve yeni mesleğe başlayacaklar. Dolayısıyla bir köylünün mesleğini değiştirmek istiyorsanız, kategorisinin nesnesini yanına koymanız gerekecek. İş engellerini bulmak için yardıma ihtiyacınız varsa aşağıdaki listeye göz atın. Bir silah ustası için yanına bir Yüksek Fırın yerleştirmeniz mesleğini değiştirmeye yetecek. İşte her tür köylü tarafından kullanılan ve her zamanki iş istasyonunu yok ettikten sonra mesleğini değiştirmek istediğiniz kişinin yanına inşa etmeniz ve yerleştirmeniz gereken bloklar:

Silah Ustası: Öğütücü

Zırh: Yüksek Fırın

Çiftçi: Komposto

Fener: Namlu

Haritacı: Haritacılık tablosu

Rahip: Bira Standı

Kasap: sigara içen

Tanner: Kazan

Kütüphaneci: Kürsü

Taş ustası: taşçı

Takım Üreticisi: Dövme Tablosu

Ayrıca bir köylünün belirli bir işe ait olup olmadığını görünüşünden veya bu bloklardan birinde olup olmadığını anlayabilirsiniz. Onlarla ticaret menüsünü açarak da ne işlere sahip olduklarını görebilirsiniz; ticaret menüsünün en üstünde, aşağıdaki resimde gösterildiği gibi çalışmaları görüntülenecektir.

Bununla birlikte, bu köylülerden birini görürseniz ve sahip oldukları işi beğenmiyorsanız, nerede yaşadıklarını bulun ve iş bloklarını yok edin ve yakınınızda bir tane olsun. Bundan sonra, Minecraft köylü işlerini değiştirmek için yapmanız gereken tek şey bu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu